Sifar İlaçları-New LIFESİFAR İLAÇLARI - NEW LIFE


Sağlık Sektöründe 50 Yıl
 
Sifar İlaçları, 1966 yılında İtalyan Lepetit firmasının temsilcisi olan Dr. Parodi tarafından kurulmuştur.

Verem, epilepsi, anemi, alerji, mide bulantısı gibi hastalıklara karşı ürettiği ilaçlar, Sifar İlaçları'nı Türk İlaç Sektörü'nün önemli bir üyesi haline getirmiştir. Çok uluslu firmaların Türkiye temsilciliklerinin yanı sıra, kendi markalı jenerik ürünlerinin de üretimini ve satışını yapan Sifar Ilaçları, 1991 yılında eski Sovyet ülkelerine yaptığı ihracatlarla, bu ülkelere ihracat yapan ilk Türk firması oldu.

2004 yılında kabuk değiştirerek New Life Yenilikçi Besin Destek Ürünlerini piyasaya veren Sifar İlaçları, hala Metpamid ve IBU– 600 ürünlerinin ruhsat sahipliğini devam ettirmektedir.

Kurulduğu ilk günden beri kalitenin önemi üzerinde durmuş olan Sifar İlaçları, ilaç sektöründeki 50 yılı aşan tecrübesi ile besin destek ürünleri alanına da farklı bir bakış açısı kazandırmıştır. New Life ürünlerinin her biri yurt dışında GMP onaylı üretim tesislerinde halk sağlığına en uygun şekilde üretilmektedir ve diğer besin destek ürünlerinin aksine temizliği ön planda tutan blister ambalajda sunulmaktadır.

New Life, EFA markalı ürünleriyle balık yağı (omega 3) pazarına ilk trigliserid formda omega 3 ürününü (emilimi daha yüksek form) sunmuştur. Bununla birlikte balık yağlarına 2009’dan beri her seride IFOS (International Fish Oil Standarts – Uluslararası Balık Yağı Standartları) kalite onayı alan tek firmadır. Bu yenilikler sayesinde balık yağları pazarına bir standart getirmiştir.

New Life markası aynı zamanda Dünya’da omega 3 alanında çeşitli araştırmaların yapılmasına ön ayak olan ve omega 3 ürünlerinin kalitesini arttırmaya çalışan GOED (Global Organization of EPA and DHA – Global EPA ve DHA Organizasyonu) kuruluşunun da ilk Türk kurucu üyesidir.

New Life, EFA Omega 3 ürünlerinin yanı sıra sektöre birçok farklı ve yenilikçi ürün kazandırmıştır. 

- İlk Trigliserid Form Omega 3 
- Omega 3’te ilk IFOS kalite onayı 
- İlk K2 Vitamini 
- İlk Aktif Form COQ10 (COQH) 
- İlk dilaltı B12 Vitamini 
- İlk sprey form D Vitamini 
- İlk 4.Jenarasyon Aktif Folik Asit

New Life Besin Destek Ürünleri yenilikçi ve halk sağlığının korunması için ihtiyaç duyulan ürünleri en üst düzey kalitede sunmaya devam edecektir.

 
 
 
Uluslararası GOED Omega-3 Organizasyonu'nun Kurucu Üyesi
 
GOED Omega-3 (Global Organization for EPA and DHA Omega-3), Dünya'da Omega-3 üzerine kurulmuş tek organizasyondur. Merkezi Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan organizasyonun 2 ana kuruluş amacı bulunmaktadır:
 
Omega-3 pazarındaki çok sayıda düşük kaliteli ürüne karşı kalite standartlarını belirlemek.
Omega-3'ün sağlığa faydaları konusunda Dünya çapında tüketicileri bilinçlendirmek.
 
Sifar İlaçları, Omega-3 içerikli ürünlerin yüksek kalitesi ile GOED Omega-3 organizasyonuna kurucu üye olarak kabul edilmiş ve bu organizasyondaki ilk ve tek Türk firması olmuştur.