Sifar İlaçları-New LIFESİFAR İLAÇLARI - NEW LIFE


Sağlık Sektöründe 50 Yıl
 
 
Kurulduğu ilk günden beri kaliteye öncelik vermiş olan Sifar İlaçları, "İlaçta Kalitenin Mimarı" felsefesiyle 50 yılı aşkın bir süredir Türk halkına yüksek kalitede ilaç ve besin destek ürünleri sunmaktadır. 
 
 
Tüberküloz, epilepsi, anemi, alerji gibi hastalıklar ve mide bulantısına (Metpamid) karşı ürettiği ilaçlar, Sifar İlaçları'nı Türk İlaç Sektörü'nün önemli bir üyesi haline getirmiştir. Ayrıca Sifar İlaçları Türkiye'de biyoyararlanım ölçümünün yapılmasını sağlayan ilk firma olarak, kaliteye verdiği önemi göstermiştir.
 
Günümüz beslenme alışkanlıkları, insanın ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve diğer bir çok doğal kaynaklı maddeleri yeterince sağlayamamaktadır. Bu eksiklikler, ileride oluşacak olan pek çok hastalıkların odağını teşkil eder. Bu sebeple, oluşan eksiklikler dışarıdan doğal besin takviyeleriyle kapatılmalıdır. 
 
Sifar İlaçları, 2004 yılından itibaren besin destek ürünleri pazarına yönelmiştir ve New Life yenilikçi gıda takviyelerini pazara sunmaktadır. New Life her ürünüyle pazara farklı standartlar sunmuştur ve bir çok ilkin de öncüsü olmuştur.
 
 
Kalitenin 5 Önemli Noktası
 
Sifar İlaçları'nın 50 yıllık geçmişindeki en önemli yapıtaşı olan kalite, New Life markasının da en büyük güvencesidir. New Life ürünlerinin kalitesi, üretim yerinden başlayarak en ince ürün detayına kadar kendini belli etmektedir:
 
Hammadde: New Life ürünleri için kalite, daha hammadde seçiminde başlamaktadır. New Life ürünleri, Dünya'daki başlıca üreticiler araştırıldıktan sonra, en üstün kalitede hammaddeler seçilerek üretilmektedir.
 
Üretim: Bu hammaddeler daha sonra, İngiltere, İsviçre, Fransa ve Amerika'daki üretim tesislerinde yüksek farmasötik kalite kontrol standartlarında üretime girer. New Life ürünlerinin tamamı, GMP'ye (Good Manufacturing Practices - İyi Üretim Teknikleri) uygun olarak üretilmektedir. Sifar İlaçları, bu üretimleri sürekli olarak yerinde kontrol etmektedir.
 
Formül: New Life ürünlerinin formülleri, daha az kapsülle daha çok fayda sağlamak üzerine oluşturulmuştur. Böylece tüketiciler gereksiz sayıda kapsül veya tablet almaktan kurtulup, kendi ihtiyaçlarını minimum tablet/kapsül sayısıyla karşılayabilirler. Ayrıca bazı ürünlerde farklı hammaddelerden oluşan kombinasyonlar yapılarak, tüketicilerin çok yönlü fayda sağlaması hedeflenmiştir.
 
Kapsül: Kapsüllü ürünlerin tamamında balık jelatininden veya bitkisel kaynaklı jelatinden yapılan kapsüller kullanılmaktadır. Bu yöntemle üretim maliyetleri artsa da, Sifar İlaçları, kapsüllerde çeşitli hastalık riski taşıyan domuz ve sığır jelatini kullanmayarak, kaliteye verdiği önceliği göstermektedir.
 
Ambalaj: New Life ürünleri blister ambalajda satışa sunulmaktadır. Blister ambalaj seçilmesinin sebebi, ürünlerin daha iyi korunmasını sağlamak ve her kullanımda tüm ürünlerin elle temasını engelleyerk kontaminasyon (mikrop bulaşması) riskini sıfıra indirmektir. Blister ambalaj kullanıcılara kullanım kolaylığı da sağlamaktadır. Bu ambalajlar sayesinde tüketiciler, bütün kutuyu yanlarında bulundurmalarına gerek kalmadan, sadece ihtiyaç duydukları miktarı taşıyabilirler.
 
Uluslararası GOED Omega-3 Organizasyonu'nun Kurucu Üyesi
 
GOED Omega-3 (Global Organization for EPA and DHA Omega-3), Dünya'da Omega-3 üzerine kurulmuş tek organizasyondur. Merkezi Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan organizasyonun 2 ana kuruluş amacı bulunmaktadır:
 
Omega-3 pazarındaki çok sayıda düşük kaliteli ürüne karşı kalite standartlarını belirlemek.
Omega-3'ün sağlığa faydaları konusunda Dünya çapında tüketicileri bilinçlendirmek.
 
Sifar İlaçları, Omega-3 içerikli ürünlerin yüksek kalitesi ile GOED Omega-3 organizasyonuna kurucu üye olarak kabul edilmiş ve bu organizasyondaki ilk ve tek Türk firması olmuştur.